Zaczną budować most w Brzegu.

Podpisanie umowy pomiędzy DSDiK i Skanską już dzis w Brzegu Dolnym. Oby most powstał jak najszybciej, bo nieciekawie sie robi na ulicy Pełczyńskiej w godzinach porannych.
Za 138 mln zł w ciągu dwóch lat w Brzegu Dolnym powstanie jeden z najdłuższych mostów w Polsce. Przeprawa na Odrze będzie miała długość 565 metrów i znacząco skróci podróż mieszkańców gminy Brzeg Dolny do Wrocławia. Środki na budowę mostu oraz prawie 7 kilometrów dróg dojazdowych w połowie pochodzą ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013.


W piątek 7 października
zostanie podpisana umowa pomiędzy inwestorem – Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei – i firmą Skanska, która wygrała przetarg na budowę mostu w Brzegu Dolnym. W uroczystości wezmą udział marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, marszałek województwa dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, burmistrz Brzegu Dolnego Stanisław Jastrzębski, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Roman Głowaczewski oraz Bogdan Rytwiński – dyrektor oddziału Skanska we Wrocławiu.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:10 przy przeprawie promowej w Brzegu Dolnym.

This entry was posted in Główna. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.