Wyprawy odkrywców

Zapraszamy liderów lokalnych i członków Grup Odnowy Wsi, miłośników i pasjonatów swoich miejscowości na warsztaty z tworzenia Wypraw Odkrywców – innowacyjnej gry terenowej w Gminie Oborniki Śląskie w dniu 21 maja (poniedziałek) w godz. 16.00 – 21.00 do Szkoły Podstawowej w Pęgowie (ul. Główna 101).

WARSZTATY PROWADZI: KRZYSZTOF SZUSTKA – MODERATOR ODNOWY WSI, TRENER QUESTINGU
Podczas warsztatów uczestnicy:
• poznają zasady i metodykę tworzenia gier terenowych – Wypraw Odkrywców
• wspólnie zostanie wypracowana Wyprawa po Pęgowie

Wyprawa Odkrywców jest to metoda czynnej edukacji polegająca na tworzeniu wyprawy tzw. gry terenowej, czyli tras lub ścieżek „spacerowych”, które prezentują historię lub przyrodę miejscowości bądź okolicznych atrakcji przyrodniczo-kulturowych, dając możliwość na lepsze poznanie miejsca zamieszkania. Uczestnik Wyprawy otrzymuje Kartę Wyprawy Odkrywców, składającą się przeważnie z mapy i wskazówek (napisanych wierszem), które w sposób edukacyjny prowadzą po miejscowości prezentując najciekawsze jego walory. Nagrodą w Wyprawie jest znalezienie ukrytego Skarbu, do którego prowadzą różne wskazówki, które uczestnik Wyprawy musi po drodze odgadnąć. Wyprawy mogą być piesze ale również rowerowe, konne i kajakowe a także mogą mieć różną tematykę tj. historyczną, przyrodniczą, krajoznawczą itp.

Zapewniamy materiały warsztatowe i drobny poczęstunek. Dojazd uczestników we własnym zakresie. Ilość miejsc ograniczona.
W warsztatach może wziąć udział do 25 osób. Zainteresowani są proszeni o kontakt z Panią Katarzyną Jarczewską 510 046 930 lub e-mailowo kasiajarczewska@onet.eu.

 

Do Pęgowa zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie, a także członków działających Stowarzyszeń na terenie Gminy, ale nie tylko bo także wszystkich zainteresowanych z całego terenu LGD, którzy chcą wziąć udział w tworzeniu gry terenowej po urokliwej miejscowości.

Zapraszamy – naprawdę warto!!!

This entry was posted in Główna. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.