Wybory na Sołtysa Pęgowa

Drodzy mieszkańcy Pęgowa!

Już w najbliższy wtorek odbędą się wybory na Sołtysa naszej miejscowości – tak w ten wtorek 03.02.2015. Niestety, nikt nie powiadomił o tym fakcie 60% naszej miejscowości. Owszem na tablicach ogłoszeń widoczna jest informacja o zebraniu, ale taka informacja dociera do „garstki” osób.

To nie do przyjęcia w dobie Internetu oraz innych środków przekazu. 29.01 na stronie naszej gminy pojawiła się informacja o wyborach na Sołtysa w Pęgowie – 5 dni przed terminem wyborów. Wg statutu naszego Sołectwa powinno się to odbyć co najmniej 7 dni przed. Czy obecna Pani Sołtys celowo nie przekazała informacji drogą elektroniczną wcześniej? Pozostawiamy to do przemyśleń własnych.

Was drodzy mieszkańcy namawiamy do wzięcia udziału w tych wyborach:

03.02 – Szkoła Podstawowa w Pęgowie – godzina 18.00
(jeżeli na zebraniu nie pojawi się 1/5 wszystkich mieszkańców, to po upływie pół godziny można rozpocząć drugie – wtedy nieważna jest ilość osób !!! o wyborze Sołtysa może decydować nawet 15 osób !!! )

 

oraz do głosowania w celu wprowadzenia jakichkolwiek zmian w naszej miejscowości. Mamy już Radnego z Pęgowa, teraz jest szansa aby druga osoba decydowała o „naszej współpracy z gminą”. Kandydatów niestety również nie znamy, ale na zebraniu na pewno się pojawią.

Pamiętajcie: nasza przyszłość zależy również od nas samych.

This entry was posted in Główna. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.