Uroczystości Triduum Paschalnego.

Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

  • Wielki Czwartek godz. 19.00 – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po zakończeniu Eucharystii ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwoga konania. Adoracja do godz. 22.00.
  • Wielki Piątek godz.19.00 – w tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Gromadzimy się natomiast na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji krzyża i przyjęcia komunii świętej. Kończy się złożeniem Jezusa do grobu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja do 23.00. 
  • Wielka Sobota godz.21.00 – Wigilia Paschalna rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni następuje liturgia słowa i uroczysta Eucharystia zakończona procesją rezurekcyjną. Adoracja od godz. 9.15 do 12.30.
  • Niedziela Zmartwychwstania  – msze św. wg stałego porządku

Spowiedź: Wielki Piątek 22.30-23.00

Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:
Pęgów godz. 9.15, 11.00, 12.00 i 17.00 (przed kościołem przy krzyżu)
Zajączków przy krzyżu godz. 10.30
Kotowice godz. 10.00

This entry was posted in Główna. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.