Uroczystości Triduum Paschalnego.

Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

  • Wielki Czwartek godz. 19.00 – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Po zakończeniu Eucharystii ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwoga konania. Adoracja do godz. 22.00.
  • Wielki Piątek godz.19.00 – w tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Gromadzimy się natomiast na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji krzyża i przyjęcia komunii świętej. Kończy się złożeniem Jezusa do grobu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja do 23.00. 
  • Wielka Sobota godz.21.00 – Wigilia Paschalna rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni następuje liturgia słowa i uroczysta Eucharystia zakończona procesją rezurekcyjną. Adoracja od godz. 9.15 do 12.30.
  • Niedziela Zmartwychwstania  – msze św. wg stałego porządku

Spowiedź: Wielki Piątek 22.30-23.00

Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:
Pęgów godz. 9.15, 11.00, 12.00 i 17.00 (przed kościołem przy krzyżu)
Zajączków przy krzyżu godz. 10.30
Kotowice godz. 10.00

This entry was posted in Główna. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.