Przekaż 1 % dla Nicoli Wojtkowiak – mieszkanki Pęgowa.

Przekaż 1% na :

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Centrum Charytatywne
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
KRS 0000037904
W rubryce „Inne informacje, w tym ułatwiające kontakt z podatnikiem”
proszę wpisać: 5535 NICOLA WOJTKOWIAK

 

Drodzy Mieszkańcy !
Cały czas zbierane są w naszej gminie plastikowe nakretki po różnych opakowaniach na komizelkę oscylacyjną dla naszej małej mieszkanki – Nicoli Wojtkowiak.
Przytaczam tutaj Jej historię:

Nicolka urodziła się 26 maja 2006 roku. Przyszła na świat jako trzecia z ciąży trojaczej. Jej starszy zaledwie o minutę brat żył dwa miesiące, drugi brat, starszy o 5 minut radzi sobie zupełnie nieźle. Natomiast córeczka mieszkanki Pęgowa cały czas walczy. Zdiagnozowano u niej Dziecięce Porażenie Mózgowe, przeszła już operację serca i trzy operacje główki. W 2007 roku stwierdzono epilepsję lekooporną (Zespół Westa) i włączono stałe leki, dzięki którym od 3 lat nie występują napady. W 2008 roku zdiagnozowano refluks przełykowo – żołądkowy, który był przyczyną częstych infekcji, problemów z przełykaniem i dużej niedowagi. Następstwem tej diagnozy były kolejne operacje i wstawienie gastrostomii.
Nicola jest pod stałą opieką wielu specjalistów: chirurgów, neurologów, logopedy, okulisty, gastrologa, alergologa, psychologa. Jest też pod stałą opieką rehabilitantów: codziennie ćwiczy w ośrodku rehabilitacji dziennej; codziennie odwiedzają ją terapeuci w domu.

 

W tej chwili Nicolka ma 6 i pół roku, nie siedzi, ale zaczyna dłużej utrzymywać główkę i podpierać się na rączkach; nie chodzi; zaczyna artykułować, coraz więcej wodzić wzrokiem, a nawet chwyta zabawki, uczy się jeść łyżeczką i pić ze specjalnego kubeczka. Jest bardzo pogodna i radosna, ma z nami coraz większy kontakt. To wszystko dzięki codziennej rehabilitacji, zaangażowaniu wielu specjalistów i wyjazdom na turnusy rehabilitacyjne. Niestety, coraz większe problemy z odkrztuszaniem powodują, że w jej płucach zalega wydzielina, która jest przyczyną częstych wymiotów i długich infekcji. Następstwem tego jest przerwa w rehabilitacji i regres. Nie pomagają już codzienne zabiegi i leczenie farmakologiczne. Nicoli potrzebna jest terapia systemem The Vest. Jest to specjalna kamizelka, która pomaga oczyszczać płuca z wydzieliny. Jej koszt wynosi ok. 30 tysięcy złotych. Przekracza to możliwości finansowe Jej mamy, tym bardziej, że sama wychowuję dzieci.

Mama prosi o Państwa wsparcie. Dzięki Państwa dobroci Nicola ma szansę na poprawę stanu zdrowia.

 

Pomóc można przekazując 1% swojego podatku z rozliczenia rocznego (dane podane na górze tego artykułu) lub wplacając dobrowolne ofiary na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
PEKAO S.A. I O/Warszawa
Nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację 5535 Wojtkowiak Nicola

This entry was posted in Główna. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.