Plan procesji podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Zamieszczam planowaną trasę oraz miejsca czterech ołtarzy przewidzianych na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało), która odbędzie się 07 czerwca o godzinie 12.00. Procesja wyruszy ulicą Stawową w kierunku ulicy Granicznej, następnie ulicą Graniczną poprowadzi do ulicy Głównej. Stamtąd chodnikiem przy ulicy Głównej pokierujemy się w stronę ulicy Kościelnej.
Planowane ołtarze oraz osoby odpowiedzialne za ich przygotowanie:

  • Ołtarz pierwszy – przy domu Państwa Sobiło (odpowiedzialni – Państwo Sobiło oraz rodziny z ulicy Stawowej)
  • Ołtarz drugi – na skrzyżowaniu dróg Stawowej i Granicznej (odpowiedzialni – Państwo Wiśniowscy oraz rodziny z ulic Kościelnej, Polnej oraz Akacjowej)
  • Ołtarz trzeci – na skrzyżowaniu dróg Granicznej i Głównej (odpowiedzialni – Sołtys Zajączkowa oraz rodziny mieszkające w Zajączkowie)
  • Ołtarz czwarty – przy sklepie na ulicy Głównej (odpowiedzialni – Sołtys Pęgowa oraz rodziny mieszkające przy ulicy Głównej od numerów 1-50).

Bardzo proszę osoby o czynne włączenie się w przygotowanie liturgii oraz procesji (osoby odpowiedzialne za noszenie sztandarów, różańca, baldachimu, a także dziewczynki do sypania kwiatów oraz trzymania wstęg sztandarów).

This entry was posted in Główna. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.