Nowe kanały telewizji cyfrowej.

Po TVN, Polsacie, TV 4 i TV Puls, Polsacie Sport News, TVN 7 i TV6, od przyszłego tygodnia w cyfrowej jakości będzie można oglądać we Wrocławiu także telewizje należące do tzw.multipleksu MUX-3, czyli TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP Historia i TVP Kultura.

W przyszłym tygodniu spółka Emitel uruchomi emisję programów publicznej telewizji cyfrowej jakości z nadajników przy ul. Piastowskiej w Legnicy i w podwrocławskiej Żórawinie.
– Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obiecaliśmy uruchomić emisję 27 października. Nie przewidujemy opóźnień – zapewnia Waldemar Sromek z Emitela.

Niestety, przez trzy lata odbiór cyfrowej wersji kanałówTVP będzie ograniczony do obszaru Wrocławia i Legnicy oraz otoczenia tych miast. Emitel nie znalazł wystarczającej liczby wolnych częstotliwości, by wdrożyć MUX-3 w pozostałej części województwa. – Dla reszty obszaru uruchomimy emisję po wyłączeniu sygnału analogowego, do 2014 roku – tłumaczy Emitel.

Źródło: http://www.gazetawroclawska.pl/fakty24/462677,wroclaw-beda-kolejne-programy-cyfrowej-telewizji-za-darmo,id,t.html

This entry was posted in Główna. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.